پنج شنبه ٣١ خرداد ١٤٠٣
خانه معرفی فرمانداری قم ارتباط با ما درباره ما

صفحه اصلی > صفحه اخبار 

فرماندار قم خواستار شد::

زمان انتشار: 1401/1/8 - ساعت: 8:10

لزوم برنامه ریزی برای افزایش ماندگاری مسافران در قم

فرماندار قم با تاکید بر اهمیت افزایش ماندگاری مسافران و زائران ورودی به قم گفت: باید با اطلاع رسانی و تبلیغ مراکز تفریحی، تاریخی و میراثی، مدت زمان ماندگاری زائران در این استان افزایش یابد.

عباس ذاکریان در گفت و گویی، بااشاره به استقبال مردم از سفر به قم با کنترل نسبی کرونا و افزایش پوشش واکسیناسیون، بیان داشت: امسال برخلاف دو سال گذشته حجم بالایی از سفر به قم در جریان است اما همچنان با سالهای قبل از کرونا فاصله دارد.
فرماندار قم ادامه داد: در همین راستا از سه ماه گذشته ستادهای نوروزی استقبال از زائران و مسافران نوروزی در سطح استان و همچنین شهرداری قم شروع به کار کرده و 6 بوستان به همراه 2 سوله بحران و سالن های ورزشی شهرداری جهت اسکان مسافران آماده سازی شدند.
ذاکریان ادامه اضافه کرد: همزمان در سطح استان نیز برنامه ریزی جهت تجهیز و افزایش ظرفیت مراکز اقامتی و سالن های ورزشی اداره کل ورزش و جوانان در دستور کار مسوولان استانی قرار گرفت.
وی با اشاره به آماده سازی 3 هزار کلاس درس در 300 مدرسه استان جهت اسکان زائران و مسافران نوروزی، اظهار داشت: قبل از شیوع بیماری کرونا به صورت متوسط هر سال 6 هزار کلاس درس از مسافران نوروزی پذیرایی می کردند.
فرماندار قم یادآور شد: 38 حسینیه و مسجد، به همراه سوله های بحران و سالن های ورزشی به همراه 250 نماز خانه ادارات و دستگاه های دولتی در شب تحویل سال به ظرفیت اسکان زائران افزوده شدند.

فرماندار قم با اشاره به نحوه توزیع میوه شب عید در قم تصریح کرد: کیفیت، سایزبندی، تعداد غرف و قیمت این محصولات در سطح استان قم رضایت بخش بوده و تاکنون مشکلی برای مردم در تهیه میوه شب عید به وجود نیامده است.
ذاکریان نوسانات اخیر قیمت تخم مرغ را مورد توجه قرار داد و گفت: برای بازگشت آرامش به بازار تخم مرغ نیز عرضه این محصول در غرف توزیع میوه با قیمت مصوب از امروز آغاز شده و نگرانی های ایجاد شده کاملا برطرف شده است.
فرماندار قم با اشاره به مباحث امدادی و ایمنی ستاد تسهیلات زائرین، اضافه کرد: پوشش جاده ای و مراکز پرتردد در مباحث امداد و نجات تاکنون به نحو درستی انجام گرفته و مسافران ورودی به قم مشکلی در این مباحث احساس نکردند.
ذاکریان با اشاره به تشدید بازدید و نظارت بر مراکز اقامتی و توزیع مایحتاج عمومی مردم خاطرنشان کرد: بازرسان ستاد تسهیلات استان با نظارت های مستمر در صدد حفظ ثبات و آرامش بازار هستند.

 

شناسه خبر: 24753      تعداد بازدید: 1795

جستجو

جستجوی پیشرفته   

جدیدترین ها
@ تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به فرمانداری استان قم می باشد.