فرمانداري قم :
فراخوان و اطلاعیه
گزارش تصويري

جلسه شورای سیاستگذاری امور گندم، آرد و نان شهرستان قم جلسه کمیته منابع انسانی و تحول اداری فرمانداری قم به ریاست فرماندار قم جلسه تصمیم گیری برای اعتبارات روستاهای فاقد دهیاری های شهرستان به ریاست فرماندار قم
ادارات و سازمان هاي استان
آمار بازديداوقات شرعي

کل بازدید کنندگان : 1405124
بازدید کنندگان امروز : 580
بازدید کنندگان این صفحه : 683232
بازدید کنندگان آنلاین : 1
مدت زمان تولید صفحه : 0/4844
اخبار > تاکید بر برنامه ریزی دقیق و منسجم برای مبارزه با اعتیاد به مواد مخدر


  چاپ        ارسال به دوست

شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان قم:

تاکید بر برنامه ریزی دقیق و منسجم برای مبارزه با اعتیاد به مواد مخدر

فرماندار قم با تاکید بر برنامه‌ریزی دقیق و منسجم برای مقابله با اعتیاد در این شهرستان  گفت: باید کاری کنیم که میزان تقاضا برای مواد مخدر در قم به حداقل برسد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری قم مرتضی حیدری عصر سه شنبه در نخستین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان قم در تالار امام رضا (ع) فرمانداری، اظهار داشت: در سال جاری برنامه های ما در امر مقابله با مواد مخدر باید به طور کامل مشخص باشد، به نحوی که از میزان آلودگی ها مطلع باشیم.
وی همچنین با تاکید بر شناسایی همه معتادان موجود در استان، بیان داشت: می توانیم با جمع آوری اطلاعات چندین دستگاه مختلف شامل نیروی انتظامی، شهرداری ها، بخشداری ها، بهزیستی و آموزش و پرورش به یک عدد درستی از شمار اشخاص آلوده به اعتیاد در استان دست پیدا کنیم.
فرماندار قم یادآور شد: به طور حتم بدون در اختیار داشتن این رقم دقیق امکان پاکسازی شهر و استان را نخواهیم داشت.
فرماندار قم ضرورت تلاش جهت کاهش بیش از پیش تقاضا برای مواد مخدر در قم را مورد توجه قرار داد، و گفت: باید کاری کنیم در قم تقاضایی وجود نداشته باشد.
وی همچنین اقدام علیه مواد مخدر را منحصر به سه حوزه مبارزه، درمان و پیشگیری دانست، و گفت: باید بیش از هر اقدامی در حوزه پیشگیری کار شود، و هر دستگاه و نهاد استان نیز برنامه های خود در این زمینه را آماده و ارایه کند.
حیدری سرمایه گذاری درحوزه پیشگیری را باعث کاهش هزینه‌ها در بخش درمان و مبارزه عنوان کرد، و افزود: ما در میان گروه‌های مختلف جامعه بویژه نسل جوان فرصت های فراوانی داریم، اگر این ها را بسیج کنیم موفق می شویم، چرا که در موضوع کرونا ثابت شد که قم بواسطه برخورداری از ظرفیت های دینی و مذهبی استعداد زیادی در کنترل و مدیریت معضل های اجتماعی دارد.
فرماندار قم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موضوع کِشت شاه دانه در استان، گفت: باید ممنوعیت قانونی کِشت این محصول برای استفاده‌های غیر صنعتی، از طریق فضای مجازی و یا به صورت مکتوب اطلاع رسانی شود.
حیدری همچنین با بیان اینکه کِشت این محصول طبق قانون جرم است، و متخلفان باید تاوان آن را بپردازند، افزود: برای جلوگیری از کِشت این محصول تعیین کِشت جایگزین برای آن ضروری است.

 

 


١٧:٤٨ - 1399/02/16    /    شماره : ٢١٢٣٧    /    تعداد نمایش : ٧٠خروج
بخش های فرمانداري
پیوندهای ملی

کلیه حقوق مادی و معنوی، متعلق به فرمانداري قم میباشد