فرمانداري قم :
فراخوان و اطلاعیه
گزارش تصويري

عید سعید مبعث مبارک شهادت امام موسی کاظم علیه السلام را به همه شیعیان تسلیت میگوییم جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان
ادارات و سازمان هاي استان
آمار بازديداوقات شرعي

کل بازدید کنندگان : 1339582
بازدید کنندگان امروز : 361
بازدید کنندگان این صفحه : 647701
بازدید کنندگان آنلاین : 1
مدت زمان تولید صفحه : 0/5000
اخبار > ورودی و خروجی قم به‌صورت جدی کنترل شود


  چاپ        ارسال به دوست

فرماندار قم درجلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان :

ورودی و خروجی قم به‌صورت جدی کنترل شود

به گزارش روابط عمومی فرمانداری قم :فرماندار قم گفت: ورودی و خروجی قم باید به‌صورت جدی کنترل شود در حالی که این موضوع هنوز به یک باور در استان تبدیل نشده و برخی اقدام‌های انجام‌شده در حوزه تب‌سنجی در این زمینه نیز بیشتر جنبه نمادین دارد.
"مرتضی حیدری" روز دوشنبه در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان درسالن کرامت استانداری قم، بیان کرد: باوجود ممنوعیت تشییع‌جنازه برای جلوگیری از اجتماع و کنترل شیوع بیماری کرونا، شاهد تجمع افراد در آرامستان بهشت معصومه(س) در روزهای اخیر هستیم که این موضوع در پنجشنبه آخر سال می‌تواند بسیار نگران‌کننده باشد که باید در این زمینه چاره‌اندیشی شود.
وی افزود: بر اساس دستورالعمل تمام مراحل تدفین و غسل باید با حضور ناظر وزارت بهداشت انجام شود که به‌منظور تسریع در این زمینه نیاز به افزایش تعداد ناظران در بهشت معصومه(س) وجود دارد.
فرماندار قم ادامه داد: تولیت حرم حضرت معصومه(س)، محدودیت‌هایی برای حضور زائران و همچنین اقدام‌هایی در راستای ضدعفونی کردن حرم مظهر به‌صورت مستمر انجام می‌دهد که کمک برای استقرار دستگاه‌های تب‌سنج در ورودی این حرم مطهر می‌تواند بسیار مؤثر باشد.
وی با انتقاد از ادامه ورود اتباع کشورهای خارجی به قم گفت: با توجه به شرایط بحرانی کنونی این کار پذیرفتنی نیست و باید مانع از ورود اتباع به استان شد.
وی با تاکید بر لزوم رعایت موارد بهداشتی در نانوایی‌ها قم، عنوان کرد: نانوایی‌ها حاضر به عمل به توصیه‌های بهداشتی هستند ولی به دلیل محدودیت ماسک و تجهیزات بهداشتی در استان، تأمین چنین مواردی با مشکل مواجه شده است.


١٣:٥٢ - 1398/12/19    /    شماره : ٢٠٨٩٠    /    تعداد نمایش : ٣٥خروج
بخش های فرمانداري
پیوندهای ملی

کلیه حقوق مادی و معنوی، متعلق به فرمانداري قم میباشد