فرمانداري قم :
فراخوان و اطلاعیه
گزارش تصويري

جلسه کمیسیون نظارت شهرستان قم با حضور فرماندار قم بازدید فرماندار قم و هیات همراه از شرکت آریان یسان ماهان در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان قم شورای هماهنگی ثبت احوال شهرستان به ریاست معاون سیاسی ،اجتماعی و امنیتی فرمانداری قم
ادارات و سازمان هاي استان
آمار بازديداوقات شرعي

کل بازدید کنندگان : 1423205
بازدید کنندگان امروز : 306
بازدید کنندگان این صفحه : 693141
بازدید کنندگان آنلاین : 1
مدت زمان تولید صفحه : 0/4375
اخبار > لزوم ساماندهی عطاری ها در شهر


  چاپ        ارسال به دوست

شورای هماهنگی مبارزه بامواد مخدر شهرستان

لزوم ساماندهی عطاری ها در شهر

 

 فرماندار قم بابیان این‌که قشرهای مختلفی در جامعه درگیر معضل اعتیاد هستند، گفت: خوشبختانه اعتیاد در این استان روند نزولی پیدا کرده‌است و باید این روند ادامه یابد.

 به گزارش روابط عمومی فرمانداری قم :مرتضی حیدری  در نهمین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان قم، افزود: انواع داروهای صنعتی در حال نابود کردن زندگی جوانان و به هم زدن امنیت و آرامش جامعه و خانواده است و هیچ فردی از اعتیاد و مواد مخدر مصونیت ندارد.

وی اضافه کرد: دستگاه‌های مسئول باید در حوزه پیشگیری برنامه‌های جامع‌تری ارائه دهند، چراکه پیشگیری مهم‌ترین راه موثر در مقابله با اعتیاد است و اگر پیشگیری نباشد کارها به نتیجه نخواهد رسید.

وی ادامه داد: هماهنگی دستگاه‌های مسئول در پیشگیری و نظارت از مهم‌ترین الزامات مبارزه با مواد مخدر است و تمام مصوبه‌های شورای مبارزه با مواد مخدر باید اجرایی شود.

حیدری در ادامه بیان کرد: ۲۹۳ عطاری در شهر قم فعال است که ۱۸۱ واحد پروانه دار، ۷۸ واحد در حال اخذ پروانه و ۳۴ واحد فاقد پروانه می‌باشد.

وی افزود: بازرسان بر اصناف نظارت داشته باشند تا هر واحدی بر اساس حیطه کاری خود اقدام به فروش نماید.

وی با اشاره به این‌که برخی عطاری‌های متخلف اقدام به فروش مواد مخدر در قالب دارو می‌کنند، تصریح کرد: این عطاری‌ها با خیانت و جنایت، جوانان را نابود کرده و بعضا با رشوه دادن به کارشناسان دستگاه‌های ناظر، درآمد هنگفتی به جیب می‌زنند.

فرماندار قم تاکید کرد: باید برخورد انتظامی و قضایی با عطاری‌های متخلف انجام شود و در این راستا هیچ چشم‌پوشی قابل‌قبول نیست.

 


٠٨:٢٧ - 1398/09/24    /    شماره : ٢٠٣٧٣    /    تعداد نمایش : ١١٦خروج
بخش های فرمانداري
پیوندهای ملی

کلیه حقوق مادی و معنوی، متعلق به فرمانداري قم میباشد