فرمانداري قم :
فراخوان و اطلاعیه
گزارش تصويري

جلسه کمسیون نظارت شهرستان با حضور فرماندار قم بازدید فرماندار از اجرای پل رودخانه خورآباد در جاده کهک جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان قم
ادارات و سازمان هاي استان
آمار بازديداوقات شرعي

کل بازدید کنندگان : 1384991
بازدید کنندگان امروز : 75
بازدید کنندگان این صفحه : 672810
بازدید کنندگان آنلاین : 1
مدت زمان تولید صفحه : 0/4844
اخبار > عزم جدي مسئولان قم توسعه حجاب و عفاف است


  چاپ        ارسال به دوست

فرماندار قم :

عزم جدي مسئولان قم توسعه حجاب و عفاف است

فرماندار قم وضعيت عمومي اين شهر در مسئله عفاف و حجاب را مطلوب ارزيابي كرد و گفت: مراجع معظم و علما مكرم قادر به تحمل برخي بداخلاقيها در جامعه نيستند و ستاد امر به معروف و نهي از منكر قم بايد فعالتر شود.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری قم : مرتضي حيدري روز پنجشنبه درجلسه بررسي راهكارهاي توسعه و ترويج عفاف و حجاب در ماه مبارك رمضان در سالن جلسات فرمانداري افزود: برخي رفتارهاي هنجارشكنانه مانند عدم رعايت حجاب و روزه‌خواري در سطح جامعه به‌ صورت پراكنده مشاهده مي‌ شود كه مورد انتقاد و تذكر مراجع تقليد نيز قرارگرفته است.
وي اضافه كرد: در زمينه رعايت حدود الهي هر دستگاهي وظيفه‌اي داشته كه در قالب‌هاي مختلف به آن‌ها ابلاغ‌شده است، ترويج و توسعه فرهنگ ديني وظيفه شرعي وقانوني تمام مسئولان و دستگاه‌هاست.
حيدري گفت: شايسته بود اين برنامه 15 روز قبل از ماه مبارك رمضان برگزار و مسائل امروز در قالب آن جلسه بررسي مي‌شد.
وي تصريح كرد: يكي از سئوالاتي كه امروز مورد بحث است اينكه آيا مردم نسبت به باروهاي ديني سست و بي‌اعتقاد شده‌اند يا برخي دست‌هاي پشت پرده درصدد قبح زدايي و تغيير چهره معنوي قم مي باشند.
حيدري گفت: عموم مردم انقلابي ، معتقد به باورهاي ديني هستند اما در كنار اين‌ها افرادي معاند و مغرض نيز وجود دارند با خباثت فضاي جامعه را به هم مي‌ريزند.
وي تصريح كرد: مسئولان در مصاحبه با رسانه‌ها و موضع‌گيري در رابطه با مسئله عفاف و حجاب، مراقب حفظ چهره معنوي قم باشند و شأن اين شهر مقدس را رعايت كنند.
فرماندار قم در بخش ديگري از سخنان خود بيان كرد: عده‌اي از ابتدا با انقلاب اسلامي مخالف بوده و از هر فرصتي براي ضربه زدن به كشور استفاده كرده اما با هدايت‌هاي هوشمندانه رهبري راه به‌ جايي نبرده اند.
وي در ادامه همچنين اضافه كرد: در مقابل الگوي نامناسبي كه معاندين از قم ارائه مي‌دهند بايد با هوشياري برخورد كرده و برنامه‌هاي آن‌ها را ناكام بگذارند.
وي اهميت توليد محتوا رسانه‌اي را مورد توجه قرار داد و تصريح كرد: اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي قم از توليد متن، فيلم‌نامه و قصه‌گويي‌هاي رسانه‌اي دراين رابطه حمايت كند.
حيدري همچنين عنوان كرد: ما بايد در شهر مقدس قم مكان هاي مناسب را براي استفاده زائران و كسانيكه عذر شرعي دارند و نمي توانند روزه بگيرند فراهم كنيم، همواره آمادگي قبلي براي پاسداشت روزه و روزه داري از مهمترين وظايف دستگاهها از جمله فرمانداري و شهرداري است .

 

 

 


١٥:٤٣ - 1398/03/02    /    شماره : ١٩١٢٧    /    تعداد نمایش : ٣٥٩خروج
بخش های فرمانداري
پیوندهای ملی

کلیه حقوق مادی و معنوی، متعلق به فرمانداري قم میباشد