فرمانداري قم :
فراخوان و اطلاعیه
گزارش تصويري

دیدار فرماندار،معاونین و بخشداران با استاندار محترم حضور وزیر ورزش و جوانان در قم شورای اقامه نماز استان قم
ادارات و سازمان هاي استان
آمار بازديداوقات شرعي

کل بازدید کنندگان : 1147845
بازدید کنندگان امروز : 42
بازدید کنندگان این صفحه : 544931
بازدید کنندگان آنلاین : 1
مدت زمان تولید صفحه : 0/5000
اخبار > مهم ترین الویت در روستاهای قم، توسعه اشتغال پایدار است


  چاپ        ارسال به دوست

فرماندار در مراسم تکریم و معارفه بخشدار مرکزی قم:

مهم ترین الویت در روستاهای قم، توسعه اشتغال پایدار است


فرماندار قم:
مهم ترین الویت در روستاهای قم، توسعه اشتغال پایدار است

فرماندار قم گفت: مهم ترین الویت در روستاهای قم، توسعه اشتغال پایدار روستایی و خانگی برای خانواده ها و جوانان است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، سیار در آئین تکریم بخشدار سابق مرکزی قم و معارفه بخشدار جدید مرکزی که در تالار معصومیه فرمانداری قم برگزار شد، عنوان کرد: امروز کشور ایران در جنگی ناعادلانه و نابرابر اقتصادی از سوی استکبار جهانی به سر می برد که باید از آن سرافراز بیرون آئیم.

فرماندار قم افزود: آمریکا با دلارهای عربستان جنگ اقتصادی را علیه ایران آغاز کرده است تا همه توان و ظرفیت های اقتصادی مان را نابود سازد. در شرایط اقتصادی فعلی باید مسئولان و متولیان و همه مردم با وحدت و هم گرایی توطئه های اقتصادی مستکبران را خنثی کنند.

سیار اظهار کرد: در این وضعیت باید به هشدارها و بیانات رهبری توجه داشته باشیم چه آن زمانی که در خصوص هجمه های فرهنگی و فضای مجازی هشدار دادند و چه هشدارها در مورد وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم، باید مورد توجه باشد.

وی تصریح کرد: افراد و احزاب با هر تفکر و بینش سیاسی باید بدانند در یک کشتی مستقر هستند و هر گونه لطمه ای به این کشتی بزرگ، همه را غرق می کند و باید در چنین وضعیتی به اتحاد پرداخت.

فرماندار قم متذکر شد: ما می توانیم باید با تکیه بر توان داخلی رشد و توسعه اقصادی را رقم بزنیم، امروز قوا با فرمان رهبری به کمک دولت آمده اند تا از بحران های اقتصادی نجات یابیم.

وی خاطرنشان کرد: وحدت و انسجام در شرایط فعلی رمز مهمی در گشایش های مالی و اقتصادی و رفع مشکلات است.

سیار عنوان کرد: یکی از رویکردهای مهم در توسعه اقتصادی، اشتغال جوانان به خصوص در روستاها می باشد در این باره جذب سرمایه گذاران در بخش های مختلف تولیدی و صنعتی می تواند نوید بخش توسعه باشد.

وی گفت: تسهیل شرایط اشتغال و فعالیت های تولیدی اهمیت زیادی دارد و همه باید با ایجاد زمینه های اشتغال، تولید و نشاط اجتماعی، امید را در جامعه زنده و احیاء کنیم.

فرماندار قم بیان کرد:در خصوص اشتغال روستایی وظیفه سنگینی بر عهده شورای روستایی و دهیاران قرار دارد همچنین پرداخت تسهیلات ارزان به طرح های اقتصادی به روستاها رونق اقتصادی می بخشد.

وی اظهار کرد: برای اینکه جوانان روستایی از آسیب ها به دور باشند و به اشتغال روی بیاورند باید تلاش ها بر محور حرفه آموزی و کسب مهارت و دانایی استوار باشد، همچنین از طرح های مهم تولیدی در قالب کارگاههای کوچک در حاشیه روستاها برای جوانان استقبال و حمایت می شود و موانع از سوی برخی از ارگان ها رفع گردد.

وی افزود: تبیین فرهنگ کار و تلاش در میان جوانان اهمیت زیادی دارد اگر جوانان قناعت و پشتکار و تلاش را بیاموزند بخش زیادی از آسیب ها از میان خواهد رفت.

فرماندار قم بیان کرد: مهارت آموزی در میان جوانان روستایی می تواند زمینه اشتغال را فراهم بیاورد اگر جوان روستایی اعتماد به نفس داشته باشد و با رویکرد فرهنگ کار و تلاش گام بردارد و با مهارت افزایی به سمت اشتغال رود بسیاری از روستاها آباد خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: شوراهای روستایی نیز از طریق قانونی به درآمد زایی دست یابند تا زمینه آبادانی روستاها فراهم گردد.

سیار یادآور شد: در جهت توسعه زیرساختهای خدماتی در روستاها طرح های زیادی از جمله آب رسانی و برق رسانی و گاز رسانی انجام شده و امروز مهم ترین وظیفه ایجاد اشتغال است.

وی تصریح کرد: همه متولیان در روستاها باید مهم ترین محور فعالیت های خود را اشتغال پایدار در روستاها بدانند و بری تحقق آن تلاش کنند. اشتغال روستایی با بخش نامه و توصیه و برگزاری جلسات تحقق پیدا نمی کند برای هر شغلی که در روستا با تلاش و ممارست گام بر دارید .

فرماندار قم بیان کرد: پروژه های کوچکی از جمله پروژه آبرسانی در بخش مرکزی در حال اجرا می باشد همچنین گازرسانی در قمرود در حال اجرا می باشد و به زودی به اتمام می رسد و روستاهای این بخش به شبکه گاز سراسری وصل می شوند.

**آب شرب با کیفیت برای روستاهای بخش مرکزی مهیا می شود

وی گفت: رفع مشکلات آب شرب سابقه ای چند ساله دارد تا آب شیرین مستمر به روستاهای مرکزی و قنوات برسد خوشبختانه آب شرب با کیفیت برای همه روستاهای بخش مرکزی قم مهیا می شود و روستاهای دارای سکنه نیز مشکل آب شان رفع می گردد.

وی اظهار کرد:باید تسهیلات ارزان قیمت برای انواع مختلف مشاغل تخصیص یابد تا رونق تولید در روستاها شکل بگیرد البته در مسیر دریافت وام ضوابطی وجود دارد ولی موانع بانکی باید رفع گردد تا وام های ارزان قیمت در اختیار اشتغال روستایی قرار بگیرد.

فرماندار قم بیان کرد: در سال 96حفاری جهت تامین آب شرب برای روستای چشمه شور صورت گرفت که در حدود پنج میلیارد ریال هزینه در برداشت اما به آب شیرین دست نیافتیم.

 


١٧:١١ - 1397/04/17    /    شماره : ١٧٢٥١    /    تعداد نمایش : ١٩٧خروج
بخش های فرمانداري
پیوندهای ملی

کلیه حقوق مادی و معنوی، متعلق به فرمانداري قم میباشد