فرمانداري قم :
فراخوان و اطلاعیه
گزارش تصويري

دیدار فرماندار،معاونین و بخشداران با استاندار محترم حضور وزیر ورزش و جوانان در قم شورای اقامه نماز استان قم
ادارات و سازمان هاي استان
آمار بازديداوقات شرعي

کل بازدید کنندگان : 1147812
بازدید کنندگان امروز : 9
بازدید کنندگان این صفحه : 544901
بازدید کنندگان آنلاین : 1
مدت زمان تولید صفحه : 0/7969
اخبار > تاکید بر نقش ومشارکت مردم در توسعه بخش


  چاپ        ارسال به دوست

فرماندار در مراسم تکریم و معارفه بخشدار خلجستان :

تاکید بر نقش ومشارکت مردم در توسعه بخش

فرماندار قم در مراسم تودیع و معارفه بخشدار جدید خلجستان گفت:
مردم را باید قانع کرد
سیار گفت: خدمات صورت گرفته در دوره قبل در حوزه های مختلف با نقش و مشارکت مردم برای کمک به مسائل در عمل به اجرا درآمده و بخشدار جدید هم باید بداند که همیشه حق با مردم است و مردم را باید قانع کرد و با روحیۀ باز باید با مردم مواجه شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری قم، رضا سیار فرماندار قم در مراسم تودیع و معارفه بخشدار جدید خلجستان که با حضور سید محمدرضا هاشمی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قم و جمعی از مدیران و مسئولان استان برگزار شد، با اشاره به اینکه هر طرح بومی منجر به شغل، حمایت می شود، افزود: حمایت از هر نوع شغلی در روستا از یک اشتغال تا تعداد مشاغل بالا، در دستور کار فرمانداری است و ستادی در استانداری به عنوان تسهیل گیری با جلسات هفتگی به منظور برطرف کردن بروکراسی ادارات برای سرمایه گذاران تشکیل شده است.
وی با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید با درخواست اعتبار از مقام معظم رهبری و با مصوبه مجلس شورای اسلامی، غریب به 12 هزار میلیارد تومان اعتبار ارزان قیمت با سود 6 درصد و بازپرداخت 9 ساله برای روستاها از صندوق توسعه ملی اختصاص داده است، افزود: رزم بی امان در شرایط تحریم و در مقابله با استکبار، در تولید و اشتغال و خنثی سازی توطئه دشمنان باید صورت گیرد و این کار با ایجاد انتظار و مطالبه گری در مردم و جذب اعتبار کم سابقه در روستاها قابل تحقق است.
سیار با تاکید بر اینکه باید افراد معتبر در بخش ها برای فعالیت به کار گرفته شوند تا روستاییان مهاجر برگردانده شوند، اظهار داشت: برای سرمایه گذاری لازم است به صورت نفر به نفر، بخشدار برای هر واحد تولیدی برنامه مشخص تدارک ببیند و با حفظ اراضی کشاورزی، افزایش راندمان آبیاری، استفاده بهینه از مزارع و باغات، از توسعه کشاورزی فاصله گرفته شود، چرا که در شرایط کم آبی باید اراضی کم بازده به سمت صنایع تبدیلی بروند.
فرماندار قم به لزوم پیگیری منظقه صنعتی برای قاهان اشاره کرد و با تصریح بر الحاق مجتمع های صنعتی حاشیه روستا به منطقه اقتصادی، عنوان کرد: ایجاد اشتغال در بخش خلجستان، نمود چندانی نداشته که باید پیگیری شود تا شغل پایدار و درآمد خانواده ها تضمین شود.
وی همچنین با تجلیل از تلاش های بخشدار پیشین خلجستان به مردم داری، جوانی و با نشاط بودن، تعهد کاری و عمل به میثاق با فرماندار برای خدمت و رضایت مردم اشاره کرد و یادآور شد: خدمات صورت گرفته در دوره قبل در حوزه های مختلف با نقش و مشارکت مردم برای کمک به مسائل در عمل به اجرا درآمده و بخشدار جدید هم باید بداند که همیشه حق با مردم است و مردم را باید قانع کرد و با روحیۀ باز باید با مردم مواجه شد.
سیار با انتقاد از دهیاری ها در انظباط مالی و عدم تخصیص اعتبارات دریافتی در سال گذشته، خاطرنشان کرد: سال گذشته، 4 میلیارد و 300 میلیون تومان به حساب دهیاری های شهرستان قم واریز شد، که هنوز باقی مانده و باید با مشارکت با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و دیگر ادارات، سعی در تغییر چهره کالبدی روستاها صورت گیرد و مماشات و اشکالات مجوزهای صدور پروانه توسط شوراها و دهیاری ها برطرف شود تا درآمد پایدار داشته باشند.
وی شوراهای اسلامی را صالحین روستا دانست که باید در مسائل اختلافی مردم در بخش و روستا مداخله کنند تا پرونده های کمتری به سمت دستگاه قضایی برود و از برگزاری دوره های آموزشی در این خصوص هم خبر داد.
فرماندار شهرستان قم به حمایت های مادی و معنوی مردم و دستورات دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و سماجت بخشدار و رفع مشکلات اساسی زیربنایی برای شبکه انتقال گاز سراسری با تغییر دیدگاه شرکت ملی گاز اشاره و تأکید کرد: وعده افتتاح این خط انتقال تا قبل از زمستان امسال داده شده که باید بخشدار جدید به جد پیگیری کند چراکه پروژه از نظر اعتباری، مشکلی ندارد.
گفتنی است در این مراسم احمد فرج اللهی به عنوان بخشدار جدید خلجستان منصوب شد و سید داوود حاجی حسینی بخشدار پیشین به بخش مرکزی شهرستان قم منتقل گردید.

 


١٧:٤١ - 1397/04/16    /    شماره : ١٧٢٥٠    /    تعداد نمایش : ١٦٤خروج
بخش های فرمانداري
پیوندهای ملی

کلیه حقوق مادی و معنوی، متعلق به فرمانداري قم میباشد