فرمانداري قم :
فراخوان و اطلاعیه
گزارش تصويري

دیدار فرماندار،معاونین و بخشداران با استاندار محترم حضور وزیر ورزش و جوانان در قم شورای اقامه نماز استان قم
ادارات و سازمان هاي استان
آمار بازديداوقات شرعي

کل بازدید کنندگان : 1147833
بازدید کنندگان امروز : 30
بازدید کنندگان این صفحه : 544922
بازدید کنندگان آنلاین : 1
مدت زمان تولید صفحه : 0/4844
اخبار > قانونمند شدن روز بازار ها در قم


  چاپ        ارسال به دوست

ستاد تنظیم بازار استان :

قانونمند شدن روز بازار ها در قم

گزارشی از جلسه ستاد تنظیم بازار :
روز بازارها درقم فعال می شود
 جلسه ستاد تنظیم بازار قم روز شنبه با حضور استاندار و فرماندار، مسئولان اقتصادی استان در سالن امام جواد(ع) استانداری برگزار و درآن بر ضرورت تشکیل روز بازارها و نظارت دقیق و مستمر بر آنها تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری به نقل از ایرنا ، مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم در این جلسه گفت: با مسئولیت شهرداری، هفت روز بازار در قم تشکیل می شود که تاکنون پنج مورد آن تعیین تکلیف شده و 2 مورد در حال تعیین مکان مناسب است.
مجید آوری فرد ادامه داد: این روز بازارها با هدف فراهم کردن امکان فروش محصولات اقشار کم درآمد و همچنین کمک به ایجاد مشاغل سالم و پایدار ایجاد خواهد شد.
وی با اشاره به لزوم هدایت افراد شاغل در حرفه های کاذب به سمت مشاغل مفید برای جامعه، افزود: در این روز بازارها، همه افراد فعال دارای مشخصات ثبتی خواهند بود و از ورود کسبه غیرمجاز به این مکان ها، جلوگیری خواهد شد.
فرماندار قم نیز در این خصوص گفت: هیچ خلل قانونی در این زمینه وجود ندارد و تا امروز هرچه نابسامانی در آن مشاهده می شود به دلیل اجرا نشدن دقیق قانون است.
رضا سیار افزود: در صورت نداشتن نظارت دقیق بر روز بازارها برخی افراد سود جو از مناطق خارج استان به قم می آیند و با سرمایه کم به عرضه کالاهای مدنظر خود می پردازند که این مساله به ضرر اصناف بومی است.
وی ادامه داد: وظیفه نظارت مستقیم بر این وضعیت برعهده شهرداری است و نباید اجازه داد عده ای سودجو منظره برخی از مناطق شهر را نابسامان کنند.
سیار همچنین در رابطه با وضعیت توزیع گوشت قرمز در قم نیز گفت: گوشت از جمله کالاهای اساسی مردم است که باید برای ساماندهی قیمت آن نظارت بر بازار را تشدید کرد.
وی ادامه داد: لازم است قصابان استان از شیوه های سنتی فاصله گرفته و برای کاهش قیمت تمام شده گوشتی که در اختیار مردم قرار می گیرد تلاش کنند.
وی افزود: زیاد کردن مکان های عرضه گوشت قرمز وارداتی در چارچوب تنظیم بازار در سطح شهر و معرفی این مراکز به مردم از دیگر راهکارهایی است که می توان از آن برای کاهش قیمت گوشت قرمز استفاده کرد.
فرماندار قم گفت: کاهش میزان جوجه ریزی در مرغداری های استان درسال جاری نسبت به سال قبل نیز از دیگر مسایلی است که باید به آن توجه و برای جبران آن تلاش کرد تا در آینده از نظر تامین گوشت مرغ وتخم مرغ با مشکلی مواجه نشویم.
مدیرکل دامپزشکی استان قم نیز در این جلسه گفت: 22 واحد جوجه ریزی با توانایی تولید 892 هزار قطعه در استان فعال است و این بخش از ظرفیت بسیار بیشتری برای تولید برخوردار می باشد.
محمد مهدی رفیعی افزود: هیچ سیاست تحریمی برای کاهش میزان تولید در واحدهای مرغداری وجود ندارد اما مرغداران باید استانداردهای لازم برای تولید مرغ گوشتی و تخم مرغ را رعایت کنند.

 

 


١٣:١٤ - 1397/04/10    /    شماره : ١٧٢٢٤    /    تعداد نمایش : ١٠٩خروج
بخش های فرمانداري
پیوندهای ملی

کلیه حقوق مادی و معنوی، متعلق به فرمانداري قم میباشد