فرمانداري قم :
فراخوان و اطلاعیه
گزارش تصويري

دیدار فرماندار،معاونین و بخشداران با استاندار محترم حضور وزیر ورزش و جوانان در قم شورای اقامه نماز استان قم
ادارات و سازمان هاي استان
آمار بازديداوقات شرعي

کل بازدید کنندگان : 1147813
بازدید کنندگان امروز : 10
بازدید کنندگان این صفحه : 544902
بازدید کنندگان آنلاین : 2
مدت زمان تولید صفحه : 0/5000
اخبار > پرپایی جنگ شادی با هدف پیشگیری از آسیب های اجتماعی و اعتیاد


  چاپ        ارسال به دوست

شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان :

پرپایی جنگ شادی با هدف پیشگیری از آسیب های اجتماعی و اعتیاد

فرماندار قم:
طرح فرهنگی جُنگ شادی در قم اجرا می شود
فرماندار قم گفت: در راستای کاهش آسیب های اجتماعی و پر کردن سالم و مفید اوقات فراغت جوانان طرح فرهنگی جُنگ شادی با همکاری دبیرخانه شورای مواد مخدر و صدا و سیمای مرکز قم در بوستان های این استان اجرا می شود.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری قم فرماندار و رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان اظهار داشت: با توجه به فرا رسیدن فصل تابستان و ضرورت پرکردن اوقات فراغت و کنترل آسیب ها و ناهنجاری ها و ارتقاء توانمندی فرهنگی جوانان برای گرفتار نشدن در دام آسیب ها، صدا و سیمای قم طرح یاد شده را به شورای مواد مخدر شهرستان قم ارایه، و طی جلسه های مختلف پیرامون آن بحث و برنامه ریزی دقیقی صورت گرفته است‌.
وی با بیان اینکه در این جلسه پیشنهاد شد که این برنامه حداقل هفته ای یک بار در یکی از بوستان های شهر قم برگزارشود، افزود: اولویت این طرح بوستان های واقع در محله های محروم و کم برخوردار است.
قم دارای 315 بوستان محلی و جنگلی است و بوستان غدیر واقع در منطقه 8 شهرداری این شهر با 104 هکتار مساحت وسیع ترین آن محسوب می شود.
فرماندار قم با اشاره به اینکه در بسیاری از کشورها اجرای برنامه های شاد در پارک ها و محیط های عمومی بخش عمده ای از سرگرمی جامعه را تشکیل می دهد، گفت: کلیه جُنگ های شادی تدارک دیده شده در محلات مختلف قم به صورت زنده از صدا و سیما پخش می شود، تا مردم در هر نقطه ای که باشند از آن استفاده نمایند.
وی اضافه کرد: این برنامه فرهنگی با مشارکت بهزیستی، کمیته امداد امام (ره)، ورزش و جوانان، اداره کل تبلیغات اسلامی و همچنین استفاده از ظرفیت هنرمندان سینما، خوشنویسان، قاریان و حافظان قرآن و نهج البلاغه، دانش آموزان و دانشجویان نخبه و راه یافته به مدارج بالای علمی و شرکت های کارآفرین مخترع و نو اندیش انجام می شود.
وی گفت: بهزیستی در زمینه مشاوره، کمیته امداد در موضوع مبارزه با طلاق و کاهش آسیب هایی که در حوزه زنان سرپرست خانوار است، و ورزش و جوانان نیز در خصوص سبک و مهارت های زندگی نقش مهمی را در هر چه کاراتر بودن این طرح ایفا می کنند.
فرماندار قم با بیان اینکه هدف اصلی این برنامه ، افزایش امید به زندگی و شادابی و نشاط در جامعه است، افزود: علاوه بر دستگاه های اجرایی حضور بخش خصوصی نیز به عنوان اسپانسر و پشتیبان برای استقبال بیشتر مردم از آن ضروری است.
در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر که روز گذشته در قم برگزار شد، طرح اجرای جنگ های شادی در پارک ها و بوستان های شهری به تصویب رسید.

 

 


١٠:١٢ - 1397/03/28    /    شماره : ١٧١٣٩    /    تعداد نمایش : ١٠٥خروج
بخش های فرمانداري
پیوندهای ملی

کلیه حقوق مادی و معنوی، متعلق به فرمانداري قم میباشد