فرمانداري قم :
فراخوان و اطلاعیه
گزارش تصويري

حضور فرماندار در جلسه بررسی بودجه و اعتبارات استان قم با حضور دکتر نوبخت یاد و خاطره سردار شهید مهدی زین الدین و سرداران شهید استان قم را گرامی میداریم . شهادت امام رضا (ع) بر همگان تسلیت باد
ادارات و سازمان هاي استان
آمار بازديداوقات شرعي

کل بازدید کنندگان : 903113
بازدید کنندگان امروز : 634
بازدید کنندگان این صفحه : 408184
بازدید کنندگان آنلاین : 8
مدت زمان تولید صفحه : 0/4375
اخبار > بزرگترین معضل مردم پردیسان نبود توسعه شبکه فاضلاب است


  چاپ        ارسال به دوست

فرماندار در شورای حفاظت از منابع آب:

بزرگترین معضل مردم پردیسان نبود توسعه شبکه فاضلاب است

فرماندار قم: بزرگترین معضل مردم پردیسان نبود توسعه شبکه فاضلاب است
 فرماندار قم در جلسه شورای حفاظت از منابع آب، گفت: بزرگترین معضل مردم منطقه پردیسان نبود توسعه شبکه فاضلاب است که مشکلاتی را به وجود آورده است.

به گزارش  روابط عمومی فرمانداری قم  رضا سیار روز چهارشنبه در این جلسه که در تالار امام جواد(ع) استانداری قم برگزار شد، اظهار داشت: به خاطر جنس نوع زمین و نفوذ ناپذیری آب در چاه های جذبی این منطقه نیاز به توسعه شبکه فاضلاب دارد، از این رو شرکت آب و فاضلاب استان قم نباید به دنبال مطالعه باشد بلکه باید اقدام کند.
پردیسان در منطقه هشتم شهرداری قم و در جنوب غربی این شهر واقع شده است، این منطقه در سال 1377 توسط وزارت مسکن و شهرسازی وقت تاسیس و در سال 1390 به یکی از مناطق شهرداری قم تبدیل شد.
وی افزود: رفتار مردم را باید در کارکردها و خدمات رسانی مورد توجه قرار دهیم، در مناطقی از جمله یک، چهار و هفت نیازی به احداث شبکه فاضلاب نیست چراکه در این منطقه مردم علاقه ای به توسعه شبکه فاضلاب ندارند و نیاز به حفر چاه های جذبی است.
وی با بیان این که مطالعه ها در استان قم باید در داخل استان باشد گفت: این استان بر اساس نوع بافت و وضعیت اقلیمی نیاز به مطالعات جامع دارد و باید بر اساس اولویت شهری قم صورت بگیرد از این رو نمی توان از شهرداری تهران الگوبرداری کرد.
وی ادامه داد: در استان قم کاهش حق آبه ها باعث فرونشست شده است از این رو باید تدابیری با همکاری و همفکری نهادها صورت بگیرد


١٣:٣٠ - 1396/03/17    /    شماره : ١٤١٤٨    /    تعداد نمایش : ١١٧خروج
بخش های فرمانداري
پیوندهای ملی

کلیه حقوق مادی و معنوی، متعلق به فرمانداري قم میباشد