فرمانداري قم :
فراخوان و اطلاعیه
گزارش تصويري

سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی را گرامی می داریم یا فاطمه اشفعی لی فی الجنه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان قم
ادارات و سازمان هاي استان
آمار بازديداوقات شرعي

کل بازدید کنندگان : 867782
بازدید کنندگان امروز : 86
بازدید کنندگان این صفحه : 390101
بازدید کنندگان آنلاین : 13
مدت زمان تولید صفحه : 0/4219
اخبار > تایید صحت انتخابات شوراهای اسلامی شهر قم و شهرهای تابعه


  چاپ        ارسال به دوست

تاييد نتايج انتخابات شوارهاي اسلامي شهر و روستا :

تایید صحت انتخابات شوراهای اسلامی شهر قم و شهرهای تابعه

مشارکت بیش از 68 درصدی مردم
تایید صحت انتخابات شوراهای اسلامی شهر قم و شهرهای تابعه
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، فرماندار قم صحت انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر قم و پنج شهر تابعه را در هیئت نظارت بر انتخابات اعلام کرد.
به گزارش روابط عمومي فرمانداري به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، آقای سیار گفت: پس از دریافت اعتراض های نامزدها و در مهلت قانونی و رسیدگی در هیئت های اجرایی و نظارت و جلسات متعدد مشترک در حوزه ی انتخابیه شهر قم و شهرهای کهک و قنوات نتایج اعلامی قبلی تایید و صحت انتخابات به تایید هیئت نظارت رسید.
وی افزود: شهرهای سلفچگان و دستجرد هم به دلیل اختلاف رای بسیار کم برخی نامزدها، با حضور هیئت نظارت و اجرایی و معترضان، آرا باز شماری شد که تغییری در نتیجه اعلامی قبلی حاصل نشد و صحت انتخابات در این حوزه به تایید هیئت نظارت رسید.
فرماندار قم ادامه داد: در حوزه انتخابیه شهر جعفریه هم با بازشماری آراء، نفر اول عضو علی البدل جایگزین آخرین نفر عضو اصلی شورا شد و به شورای اسلامی شهر جعفریه راه یافت و در این حوزه هم نتایج به تایید هیئت نظارت بر انتخابات شوراها رسید.
آقای سیار میزان مشارکت در پنجمین دوره ی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان را شصت و هشت و دو دهم درصد (68.2%) اعلام کرد و گفت: از 782 هزار و 974 واجد شرایط شرکت در انتخابات در استان، 537 هزار نفر شرکت کردند.
فرماندار قم افزود: نامزدهایی که به این نتایج اعتراض دارند از امروز به مدت دو روز فرصت دارند شکایات مستدل خود را به هئیت عالی نظارت استان ارائه کنند.
بر اساس قانون هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراها در استان پانزده روز مهلت دارد به این شکایات رسیدگی و اعلام نظر کند.
وی همچنین در پاسخ به میزان شکایت نامزدهای شوراهای اسلامی شهر و روستا به نتایج انتخابات، با تایید بالا بودن دامنه ی اعتراضات گفت: به دلیل کثرت تعداد نامزدها، بالا بودن تعداد اعتراضات طبیعی و بیشتر در باره ی تعداد آرای نامزدها بوده است.

 

 


٠٨:٢٤ - 1396/03/09    /    شماره : ١٤١١٣    /    تعداد نمایش : ٢٧٢خروج
بخش های فرمانداري
پیوندهای ملی

کلیه حقوق مادی و معنوی، متعلق به فرمانداري قم میباشد